فندک

معنی کد‌های فندک زیپو چیست؟

کد فندک زیپو

فندک زیپوی شما کی ساخته شده است ؟

در این مقاله می‌خواهیم به صورت کامل کد‌های فندک زیپو که در پایین فندک نقش بسته اند را توضیح دهیم. مانند بسیاری از محصولات کلکسیونی، تاریخ تولید فندک زیپو معمولا ارزش فندک رو بالاتر می برد. اطلاعات ارزشمندی در پایین هر فندک ضد باد زیپو نقش بسته است. می تواند به شما در تعیین تاریخ ساخت آن کمک کند. از اواسط دهه 50، یک کد تاریخ در پایین هر فندک زیپو درج می‌شود. هدف اصلی درج تاریخ ساخت در آن زمان کنترل کیفیت فندک‌های تولیدی بود. کد و تاریخ از آن زمان به ابزاری ارزشمند برای مجموعه داران و کلکسیونر‌های زیپو تبدیل شده است. اکثر فندک های ساخته شده بین سال های 1933 و 1957 را می توان بر اساس سبک و مدل و علائم ثبت اختراع یا ثبت اختراع شناسایی کرد.

ظاهر کلمه “زیپو” در استامپ پایین فندک ، سرنخ دیگری برای مشخص کردن زمان ساخت فندک است. همانطور که در عکس زیر نشان داده شده است، سه تغییر عمده ایجاد شده است. از سال 1933 تا اواسط دهه 50، کلمه زیپو با حروف استامپ می‌شد. لوگوی زیپو در اواخر دهه 40 توسعه یافت و در حدود سال 1955 روی مهره پایین‌تر به تدریج به کار رفت. در اواخر دهه 70 لوگو دوباره طراحی شد. و در نهایت در سال 1980 در پایین فندک و در استامپ گنجانده شد.

لوگو های زیپو

کد‌های تاریخ فندک زیپو !

آیا کد های زیر زیپو مشخص کننده کیفیت ساختشان هست ؟

خیر ! چیزی که به عنوان یک ابزار کنترل کیفیت برای جورج جی. بلیزدل، بنیانگذار زیپو آغاز شد،در حال حاضر به رویای کلکسیونران تبدیل شده است. برای شناسایی سال ساخت فندک هایی که برای تعمیر بازگردانده می‌شد. مخترع فندک زیپو ، پایین هر فندک زیپو با یک سری علامت کدگذاری می‌کرد. از دهه 1950، این علامت‌ها راهی برای تعیین تاریخ دقیق ساخت بیشتر فندک‌های زیپو است

پس کد زیر فندک های زیپو فقط و فقط مشخص کننده ماه و سال ساخت آن‌ها می‌باشد.

سیستم کد تاریخ فعلی

سیستم کد تاریخ فعلی از یک عدد حرف و دو رقمی برای شناسایی ماه و سال ساخت استفاده می کند.

حروف A تا L نشان دهنده ماه است (A برای ژانویه، B برای فوریه، و غیره)

دو رقم مربوط به سال ساخت آن است – 14 برای سال 2014

برای خرید فندک های برند زیپو بر روی این لینک کلیک کنید !

کدهای شناسایی فندک معمولی زیپو

 

کدهای شناسایی فندک معمولی زیپو

کدهای شناسایی فندک معمولی زیپو

کدهای شناسایی فندک باریک زیپو

کدهای شناسایی فندک باریک زیپو

کدهای شناسایی فندک باریک زیپو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *